sâmbătă, 19 ianuarie 2019

Nota 10 și locul I pentru Școala Gimnazială Bălilești la Olimpiadele Naționale de ISTORIE și CULTURĂ CIVICĂ-etapa locală-Câmpulung-19 ianuarie 2019

      Elevii Școlii Gimnaziale Bălilești au obținut și anul acesta rezultate deosebite la etapa locală a Olimpiadei Naționale, clasându-se pe locul I atât la ISTORIE (cu NOTA 10) cât și la CULTURĂ CIVICĂ.
       Aceștia sunt copiii minunați care fac cinste școlii și comunității din Bălilești:
- PORTARU ANA MARIA (a VIII-a) - nota 10 (locul I) la Olimpiada Națională de ISTORIE.
- ROȘIU BIANCA și RUSSELL ANAIS (a VII-a) - nota 9.50 (locul I) la Olimpiada Națională de CULTURĂ CIVICĂ.
- HURGHEȘ DAVID și SĂVULESCU ALEXANDRU (a VIII-a) nota 9.05 (locul II) la Olimpiada Națională de CULTURĂ CIVICĂ.


                                Profesorul vostru vă mulțumește că îl ascultați 
și vă transmite că este mândru de voi. 
prof. Cristian Marius BALEA

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

MENȚIUNE pentru Școala Bălilești la etapa interjudețeană a Concursului „Olimpiada Micilor Istorici - Nicolae Iorga”, Câmpulung Muscel, 16 mai 2026

      Elevul BĂNUȚĂ DAVID NICOLAE, din clasa a VI-a a Școlii Gimnaziale Bălilești , a obținut MENȚIUNE la etapa interjudețeană a Concursu...