duminică, 27 ianuarie 2019

Elevii Școlii Gimnaziale Bălilești la CONCURSULUI NAȚIONAL DE ISTORIE ”LA ȘCOALA CU CEAS”, EDIȚIA a XXII-a, 26.01.2019

           Este prima participare a Școlii Gimnaziale Bălilești la cel mai important concurs național de istorie, organizat de Șc. Gim. Take Ionescu din Rm. Vâlcea. La ediția a XXII a concursului au participat 702 elevi de gimnaziu din întreaga  țară. Cei mai curajoși elevi din Școala Bălilești și-au exprimat dorința de a participa la un concurs de asemenea anvergură și sunt din clasa a V-a: Bulac Eduardo, Cîrlănaru Mihai, Paraschivescu Eduard și Armeanu Ștefania.
        Punctajele obținute la istorie le-a permis clasarea pe locurile superioare astfel: Bulac Eduardo - Locul al II-lea, Cîrlănaru Mihai - Locul al III-lea și Paraschivescu Eduard- Mențiune
                                                                  FELICITĂRI!




                                                                 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

MENȚIUNE pentru Școala Bălilești la etapa interjudețeană a Concursului „Olimpiada Micilor Istorici - Nicolae Iorga”, Câmpulung Muscel, 16 mai 2026

      Elevul BĂNUȚĂ DAVID NICOLAE, din clasa a VI-a a Școlii Gimnaziale Bălilești , a obținut MENȚIUNE la etapa interjudețeană a Concursu...