vineri, 10 mai 2024

Premiu pentru Șc. Gim. Bălilești la etapa NAȚIONALĂ a OLIMPIADEI MICILOR ISTORICI 2024

      ALEXIA ȘTEFANIA BRIȘCĂ, elevă în clasa a VI-a a Școlii Gimnaziale Bălilești, a obținut Premiul al III-lea la etapa națională a Olimpiadei Micilor Istorici „Nicolae Iorga”, concurs organizat de Societatea de Științe Istorice din România în colaborare cu Facultatea de Istorie a Universității din București.  
Felicitări!
 prof. Cristian Marius Balea
 

 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

MENȚIUNE pentru Școala Bălilești la etapa interjudețeană a Concursului „Olimpiada Micilor Istorici - Nicolae Iorga”, Câmpulung Muscel, 16 mai 2026

      Elevul BĂNUȚĂ DAVID NICOLAE, din clasa a VI-a a Școlii Gimnaziale Bălilești , a obținut MENȚIUNE la etapa interjudețeană a Concursu...