miercuri, 22 decembrie 2021

Serbare de Crăciun „Nașterea Domnului Iisus Hristos” (clasa a VI-a Bălilești) - decembrie 2021

     În pragul sărbătorilor de iarnă, elevii din clasa a VI-a de la Școala Gimnazială Bălilești au venit în întâmpinarea Nașterii Domnului Iisus Hristos cu un program artistic conținând poezii și colinde de Crăciun. 🎄

   Serbarea de Crăciun, organizată de colectivul clasei a VI-a în ziua de 21 decembrie, a reprezentat prilejul de a scoate în evidență semnificația sărbătorilor de iarnă creștine și de a împărtăși cu ceilalți bucuria Nașterii Domnului. 🎄

   Copiii și-au oferit unii altora daruri, au recitat poezii și au fredonat împreună colindul preferat. Crăciunul este sărbătoarea care ne unește, ne îndemnă să fim înțelegători și să oferim semenilor cel mai prețios dar, iubirea. 🎄



CRĂCIUN FERICIT!🎄🎄

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

MENȚIUNE pentru Școala Bălilești la etapa interjudețeană a Concursului „Olimpiada Micilor Istorici - Nicolae Iorga”, Câmpulung Muscel, 16 mai 2026

      Elevul BĂNUȚĂ DAVID NICOLAE, din clasa a VI-a a Școlii Gimnaziale Bălilești , a obținut MENȚIUNE la etapa interjudețeană a Concursu...