luni, 13 mai 2019

Școala Bălilești, MENȚIUNE pentru jud. Argeș la FAZA NAȚIONALĂ a Olimpiadei de Cultură civică, Brașov, aprilie 2019

          Echipajul Șc. Gim. Bălilești, alcătuit din elevii HURGHEȘ David și SĂVULESCU Alexandru și coordonat de prof. Cristian Marius Balea, s-a calificat și anul acesta la faza națională a Olimpiadei de Cultură civică. Șc. Gim. Bălilești a reprezentat județul Argeș la Iași în 2018 și la Brașov în 2019. În aprilie 2019, la FAZA NAȚIONALĂ desfășurată la Brașov, echipajul Școlii Bălilești s-a clasat pe locurile fruntașe  obținând MENȚIUNE 


FELICITĂRI!!!!!!!!!!!!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

MENȚIUNE pentru Școala Bălilești la etapa interjudețeană a Concursului „Olimpiada Micilor Istorici - Nicolae Iorga”, Câmpulung Muscel, 16 mai 2026

      Elevul BĂNUȚĂ DAVID NICOLAE, din clasa a VI-a a Școlii Gimnaziale Bălilești , a obținut MENȚIUNE la etapa interjudețeană a Concursu...