sâmbătă, 23 ianuarie 2016

Olimpiada de Cultură civică - 2016

     Sambata, 23. 01. 2016, elevii din Şcoala Gimnazială Bălileşti care au participat la faza locală a Olimpiadei de Cultură civică, organizată la Colegiul National "Dinicu Golescu" din Câmpulung Muscel, au obtinut rezultate foarte bune calificandu-se la etapa judeţeană a olimpiadei organizata la Piteşti.
Echipajele calificate sunt alcătuite din elevii:

- Grosaru Daniela/ Negescu Gabriel din clasa a VII-a a Şc. Poieniţa cu nota 9,30
 - Hăbuc Corina Ioana/ Antone Paula Elena din clasa  a VII-a a Şc. Bălileşti cu nota 9


Felicitări! 
Succes la faza judeţeană.
 prof.
Cristian Marius Balea
                                                                                                          

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

MENȚIUNE pentru Școala Bălilești la etapa interjudețeană a Concursului „Olimpiada Micilor Istorici - Nicolae Iorga”, Câmpulung Muscel, 16 mai 2026

      Elevul BĂNUȚĂ DAVID NICOLAE, din clasa a VI-a a Școlii Gimnaziale Bălilești , a obținut MENȚIUNE la etapa interjudețeană a Concursu...